svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSI0NjA4IiBoZWlnaHQ9IjM0NTYiIHZpZXdCb3g9IjAgMCA0NjA4IDM0NTYiPjxyZWN0IHdpZHRoPSIxMDAlIiBoZWlnaHQ9IjEwMCUiIHN0eWxlPSJmaWxsOiNjZmQ0ZGI7ZmlsbC1vcGFjaXR5OiAwLjE7Ii8+PC9zdmc+

Czym jest laseroterapia w stomatologii?

Laseroterapia jest technologią, dzięki której nasz gabinet zapewnia jakość leczenia na światowym poziomie. Jest to bardzo nowoczesna metoda posiadająca wiele zastosowań. Zajmujemy się implantologią, endodencją i chirurgią stomatologiczną

Laseroterapię stosuje się m.in. w biostymulacji

Pracujący w naszym gabinecie stomatolodzy stosują laser do leczenia chorób błon śluzowych jamy ustnej. Są to między innymi afty, opryszczki, czy odleżyny protetyczne. W tych przypadkach laser bardzo szybko likwiduje ból i przyspiesza gojenie. Ponadto skutecznie redukuje nadwrażliwość szyjek zębowych oraz zębiny.

Dzięki niemu podnosi próg bólu i wkłucie igły podczas podania znieczulenia jest całkowicie nieodczuwalne. Świetnie sprawdza się również przy szczękościsku oraz przy leczeniu chorób stawu skroniowo-żuchwowego. Przy jego pomocy można też złagodzić lub zlikwidować ból ostry oraz przewlekły. Bywa nieoceniony także podczas zabiegów chirurgicznych. Hamuje bowiem krwawienie śródzabiegowe i pozabiegowe. Stosowany jest również po ekstrakcjach zębów, gdyż przyspiesza gojenie ran.

Inne zastosowania lasera

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie również w chirurgii szczękowej. Wykorzystując laser chirurg stomatolog wykonuje dokładne oraz bezkrwawe cięcie. Laseroterapia dobrze sprawdza się też przy podcięciu wędzidełka wargi górnej. Powstała podczas tego zabiegu rana nie wymaga zakładania szwów, a także bardzo szybko się goi.

W naszym gabinecie laser stosujemy również w endodoncji. Wykorzystywany jest między innymi przy leczeniu kanałowym zębów. Przy pomocy lasera dentysta dezynfekuje kanały korzeniowe. Zapewnia to 99,9% skuteczności w likwidowaniu bakterii.

Laseroterapia często stosowana jest też w stomatologii zachowawczej do dezynfekcji ubytku przed założeniem wypełnienia – fotoaktywna dezynfekcja PAD.

Laser wykorzystujemy również w stomatologii estetycznej. Jest to najnowocześniejsza metoda, bezpieczna dla tkanek zęba oraz dająca natychmiastowy efekt. Nasz gabinet stosuje ją do wybielania zębów.

Bardzo częste jest także wykorzystanie lasera w stomatologii dziecięcej (pedodoncji). Przy jego pomocy wykonujemy tzw. laserowe ozonowanie, które przygotowuje ząb do wypełnienia bruzd lakiem szczelinowym.