Nagromadzenie się kamienia nazębnego w naszej jamie ustnej to nie tylko problem natury estetycznej. Jest on także przyczyną rozmaitych chorób przyzębia, próchnicy i nieprzyjemnego zapachu z ust. Dlatego należy regularnie usuwać kamień nazębny u stomatologa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak często należy to robić.
Czytaj dalejPlastyka wędzidełka wargi górnej oraz języka to często wykonywane zabiegi w stomatologii. Osoby, u których istnieją wskazania do ich wykonania, mogą mieć związane z nimi obawy, obejmujące ból i problemy z gojeniem się rany. Nie należy się jednak bać tego zabiegu, zwłaszcza kiedy wykonuje się go z pomocą lasera. Na czym wobec tego polega taki […]
Czytaj dalejBraki zębowe to problem, który dotyka sporą część populacji. Nie tylko powodują one dyskomfort natury estetycznej, lecz także wpływają na dynamikę zgryzu, mogąc powodować przemieszczanie się innych zębów oraz zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Na szczęście obecnie istnieje wiele metod, dzięki którym można takie braki uzupełnić, a jedną z nich jest możliwość wszczepienia implantów.
Czytaj dalejIstnieje wiele sytuacji, które mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia lub zniszczenia korony zęba, takich jak: głęboka i rozległa próchnica, zastosowanie leczenia kanałowego, a także urazy mechaniczne. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje szeroki wybór metod prowadzących do odbudowy zęba, o czym dowiesz się z tego artykułu.
Czytaj dalejBól i dyskomfort związany z wizytami u dentysty powodować mogą odwlekanie niezbędnych wizyt u stomatologa, a nawet dentofobię. Efektem takiego postępowania są często bardzo poważne zaniedbania w obrębie jamy ustnej, skutkujące pogłębianiem się próchnicy, a w niektórych przypadkach nawet koniecznością ekstrakcji zęba. Czasami lęk pojawia się już w momencie przyjmowania znieczulenia w gabinecie stomatologicznym. Co […]
Czytaj dalejZąb może się złamać przy gryzieniu orzechów, jabłek, skórki chleba, chipsów, cukierków. Właściwie w każdej chwili może się ukruszyć czy pęknąć. Jeśli wyleci nam plomba, jest szczególnie narażony na złamanie. Kolejnymi przyczynami pęknięcia zęba są: bruksizm, choroba okluzyjna lub zaciskanie zębów podczas snu.
Czytaj dalej