Blog

Kiedy iść z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa?

Pierwsza wizyta u stomatologa to wydarzenie, które może wzbudzić ciekawość i zainteresowanie dziecka, lub wręcz przeciwnie – zrazić malucha do gabinetu dentystycznego, co będzie skutkować narastającym lękiem i niechęcią wobec wymaganych przeglądów jamy ustnej. Warto zadbać o to, by odpowiednio przygotować się do takiej wizyty, gdyż stopniowe budowanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa sprawi, że […]

Czytaj dalej

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to jedna z bardziej popularnych usług wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Na czym dokładnie ona polega, a także kiedy jej wykonanie jest niezbędne?

Czytaj dalej

Jak często usuwać kamień nazębny?

Nagromadzenie się kamienia nazębnego w naszej jamie ustnej to nie tylko problem natury estetycznej. Jest on także przyczyną rozmaitych chorób przyzębia, próchnicy i nieprzyjemnego zapachu z ust. Dlatego należy regularnie usuwać kamień nazębny u stomatologa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak często należy to robić.

Czytaj dalej

Na czym polega plastyka wędzidełek?

Plastyka wędzidełka wargi górnej oraz języka to często wykonywane zabiegi w stomatologii. Osoby, u których istnieją wskazania do ich wykonania, mogą mieć związane z nimi obawy, obejmujące ból i problemy z gojeniem się rany. Nie należy się jednak bać tego zabiegu, zwłaszcza kiedy wykonuje się go z pomocą lasera. Na czym wobec tego polega taki […]

Czytaj dalej

Kiedy implanty są koniecznością?

Braki zębowe to problem, który dotyka sporą część populacji. Nie tylko powodują one dyskomfort natury estetycznej, lecz także wpływają na dynamikę zgryzu,  mogąc powodować przemieszczanie się innych zębów oraz zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Na szczęście obecnie istnieje wiele metod, dzięki którym można takie braki uzupełnić, a jedną z nich jest możliwość wszczepienia implantów.

Czytaj dalej

Jak odbudować koronę zęba?

Istnieje wiele sytuacji, które mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia lub zniszczenia korony zęba, takich jak: głęboka i rozległa próchnica, zastosowanie leczenia kanałowego, a także urazy mechaniczne. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje szeroki wybór metod prowadzących do odbudowy zęba, o czym dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj dalej