Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów, działaniem rekonstrukcji zębów i ich koron, mostów i protez zębowych. Specjaliści w tej dziedzinie zajmują się również leczeniem chorób dziąseł i przyzębia, a także diagnozowaniem i leczeniem schorzeń zgryzu.

W ramach protetyki stomatologicznej stosuje się różnego rodzaju protezy stomatologiczne, takie jak protezy mechaniczne, protezy częściowe, korony i mosty. Protezy stałe stosuje się w przypadku uszkodzenia zębów, podczas gdy protezy częściowe są stosowane w przypadku braku leczenia lub kilku zębów. Korony i mosty następnie do odbudowy zębów, które zostały uszkodzone lub mają duże ubytki.

Protetyka wykorzystuje  wiele nowoczesnych technik i narzędzi, w tym jak cyfrowe skanery, które pomagają w naprawie i szybkim opracowaniu modeli zębów pacjentów. Dzięki temu możliwe jest wyprodukowanie protez stomatologicznych o wysokiej jakości, które są doskonałe do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, która wymaga wysokiej wiedzy i umiejętności od specjalistów. Wymaga ona również stałego tłumaczenia i najnowszych trendów w dziedzinie stomatologii. Dzięki technologiom i narzędziom, protetyka stomatologiczna staje się coraz bardziej precyzyjna, skuteczna i bezbolesna dla pacjenta.

Głównym celem naszego Gabinetu stomatologicznego Gliwice
 jest przywrócenie pacjentom zdrowia i pięknego uśmiechu, co przekłada się na poprawę jakości życia. Wykorzystujemy nowoczesne techniki, materiały i narzędzia,  umożliwiającej leczenie estetyczne i funkcjonalne uśmiechu, który przyciąga uwagę i poprawia samoocenę pacjenta.

 
Wróć do bloga